Docieplenia elewacji

Jedną z dziedzin w których specjalizuje się firma MALCO jest jeden z elementów termomodernizacji czyli docieplanie elewacji. Termomodernizacja poprzez docieplenie ma na celu zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło budynku czyli mowiąc wprost ograniczamy ucieczkę ciepła poprzez ściany i stropy. Poprawa parametrów cieplnych budynku daje nam znaczące zmiejszenie kosztów ogrzewania. Tu warto wspomnieć, że ocieplenie domu, wykonywane w ramach termomodernizacji budynku, pozwala właścicielom i współwłaścicielom domów jednorodzinnych na ubieganie się o dotacje związane z przeprowadzanymi pracami.

Przy pracach związanych z ocieplenieniem budynków stosujemy różne metody oraz różne rodzaje materiałów. Wszystko zależy od tego czy jest nowy budynek czy wykonujemy docieplenie dla domu posiadającego już pewne zabezpieczenia termiczne. Tu warto zasięgnąć porady adytora, który wykona podstawowe oględziny i pomiary, które pozwolą dobrać odpowiednią metodę otaz materiały potrzebne do termomodernizacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani, to taki audyt również posaidamy w swojej ofercie.

W swoich pracach stosujemy najnowocześniejsze i najlepsze materiały dociepleniowe, które dobierzemy dla Was zgodnie z budżetem przeznaczonym na termomodernizację.
Zalecane przez nas materiały do tynkowania to najnowsze technologie silikonowe, silikatowe i mineralne firm: CERESIT, ATLAS, MAJSTERPOL oraz CPROL. Stosujemy kleje do styropianu marek: ATLAS, CERESIT, BAUMIT, MAPEI, KNAUF oraz TERMO ORGANIKA. Dla siatek sa to specjalistyczne kleje firm: ATLAS, BAUMIT, CERESIT oraz MAPEI.

Najpopularniejszym z materiałów który stosujemy jest styropian, który posiada bardzo dobry stosunek ceny do jakości i parametrów izolacji termicznej. W tym przypadku stosuje się tzw. metodę lekką mokrą polegającą na przygotowaniu zaprawy klejącej służacej do przymocowania styropianu do ściany a następnie wzmocnieniu kołkami montażowymi. Następnie nakładamy siatkę montażową i tak przygotowaną scianę pokrywamy tynkiem elewacyjnym. Przy nakładaniu tynku możemy zastosować rozwiązanie tradycyjne lub maszynowe.

W swoich pracach stosujemy również wełnę mineralną lub mineralne płyty izolacyjne. tu jednak chcielibyśmy Państwu zaproponować najnowocześniejszą metodę docieplania budynków, ścian i stropów. Jest to rewolucyna, w pełnym tego słowa znaczeniu, metoda docieplenia za pomocą powłoki termoizolacyjnej firmy BAUTER. Jej właściwości pozwalają na stosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Powłoka termoizolacyjna BAUTER INSIDE do zastosowań wewnetrzych, to w pełni ekologiczna powłoka o rewelacyjnych właściwościach termorefleksyjnych. Jej matowa struktóra pozwala uzyskać nieprawdopodobnie estetyczne wykończenia a jej struktóra umożliwia barwienie na dowolnie wybrany przez Państwa kolor. Po nałożeniu, które można wykonać metodą tradycyjną lub maszynową, tworzy elastyczną warstwę, niwelującą mikropęknięcia powierzchni. Właściwości tzw. oddychania oraz odbijania ciepła, pozwalają uzyskać wzrost temperatury wewnątrz nawet do 4 stopni Celsjusza i mniejsze zużycie energii ogrzewania nawet do 40%. Posiada właściwości antypleśniowe i antygrzybiczne ze względu na wysokie naprężenie powierzchniowe powłoki. Jest produktem przyjaznym alergikom oraz został dopuszczony do użytku w szpitalach, szkołach, gastronomii oraz hotelach. Powyższe parametry uzyskujemy również w zewnętrzym pokryciu elewacji. Prace wykonujemy maszynowo co gwarantuje najwyższą skuteczność pokrycia oraz znakomity efekt estetyczny elewacji.

Zapraszamy do skozystania z naszej oferty!